Перейти до основного вмісту

Питання найменування юридичних осіб приватного права

Розпорядженням Кабінету міністрів України №469-р від 6 липня 2016 року затверджено перелік історичних державних найменувань, які заборонено використовувати в назвах юридичних осіб приватного права.
Це, зокрема:
1. Державні утворення:
Київська Русь;
Руське Королівство;
Галицько-Волинська Русь;
Велике Князівство Литовське;
Річ Посполита;
Гетьманщина;
Запорізька Січ;
Запорозька Січ;
Слобідська Україна;
Правобережна та Лівобережна Україна;
Українська Народна Республіка (УНР);
Українська держава;
Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР);
Карпатська Україна.
2. Найменування органів влади, а також організацій, структур, формувань, які боролися за незалежність України у ХХ столітті:
Центральна Рада;
Генеральний секретаріат;
Державний секретаріат;
Рада народних міністрів;
Генеральні секретарства;
Державна варта;
Директорія Української Народної Республіки;
Державна народна рада;
Генеральний суд;
Державний сенат;
Українське державне правління (УДП);
Дієва армія;
Сойм;
Українські Січові Стрільці (УСС);
Українська галицька армія (УГА);
Повстанча армія України;
Українська повстанська армія (УПА);
Організація народної оборони “Карпатська Січ” (ОНОКС);
Українська головна визвольна рада (УГВР).
3. Найменування станових органів.
4. Історичні найменування: “Малоросія”, “Новоросія”, “губернія”.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ЄСПЛ: Катування, нелюдське, таке, що принижує гідність. Поводження та покарання

1. КАТУВАННЯ Визначення Три широкі сфери заборони, зазначені у статті 3, визначаються як відмінні одна від одної, але пов’язані між собою. Як зазначала Європейська комісія з прав людини у Грецькій справі (Грецька справа, звіт Комісії від 5 листопада 1969 року, Щорічник № 12): “Цілком очевидно, що може існувати поводження, до якого застосовуються усі ці категорії, бо будь-яке катування є нелюдським і таким, що принижує гідність, видом поводження, а нелюдське поводження є також таким, що принижує гідність Щоб зрозуміти, який саме тип поведінки забороняється, і до якої з категорій його слід відносити, потрібно знати про правовий зміст кожного з термінів, зазначених у статті 3. Статтю 3 можна розбити на п’ять елементів: -           катування; -           нелюдське; -           таке, що принижує гідність; -           поводження; -           покарання. Практика ЄСПЛ Катування як юридичний термін має власний правовий зміст. Суд висловив думку, що наміром укладачі

Довідка про невикористання права на приватизацію. Де її отримати?

п.20 ПОЛОЖЕННЯ про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян передбачено надання особою довідки з попередніх  місць  проживання  (після  1992  року)  щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду. На практиці, у звязку із неоднаковим трактуваннням Положення міськими радами різних міст постає питання: - ким видається зазначений документ - чи законною є вимога збору додаткових довідок для отримання цього документу. Ми отримали роз"яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про те, що таким документом можуть бути: - довідки органів приватизації (управління комунального майна) з попередніх місць проживання щодо невикористання права на приватизацію або - довідки Банку, що підтверджують невикористання громадянином житлових чеків для приватизації житлового фонду.

Хто повинен ремонтувати внутрішньобудинкові мережі?

На практиці часто виникають ситуації, коли лопнув або просто протікає стояк на рівні Вашої квартири і підтоплює сусідів. Виникає питання, хто повинен платити за його ремонт та відшкодовувати збитки сусідам. Відповідь однозначна - житлова організація - ЖЕК або ОСББ на балансі яких перебуває весь будинок. Стояк відноситься до майна спільного користування, оскільки він призначений для обслуговування декількох квартир, а не лише Вашої. Згідно Закону у житловій організації з коштів, які Ви сплачуєте за утримання будинку повинен утворюватися ремонтний фонд, за рахунок якого і повинні ремонтуватися, систематично обслуговуватися внутрішньобудинкові мережі. А вже якщо прорвало трубу, яка відводиться від загального стояка для обслуговування персонально Вашої квартири, відповідальність буде покладено на ВАС. Що ж робити, якщо звернулися в ЖЕК чи ОСББ, а ремонт не виконується, оскільки посилаються на відсутність коштів. У такому випадку можна найняти спеціалістів, за власний кошт здійснити р