Перейти до основного вмісту

Як зняти обтяження з майна, після повернення майна з незаконного володіння.
Зняття обтяжень з майна, яке незаконно обтяжено іпотекою.На практиці часто виникають ситуації, коли злочинним шляхом, через рішення суду відбирається право власності на майно. У подальшому, поки тривають судові тяжби щодо його повернення, за попередньою змовою між банком та «ділками» укладаються угоди про іпотеку, на майно накладаються обтяження.

Як позбутися цих обтяжень після отримання судового рішення про повернення майна та визнання за Вами права власності. Спробуємо розібратися.

У таких випадках необхідно враховувати, що в результаті судового вирішення справи не на користь іпотекодавця відбувається відновлення суб’єктивного речового права на майно в певної особи, у зв’язку із чим іпотекодавець не може вважатися його власником. У такій ситуації не може бути застосовано положення ст.23 закону №898-ІV «Про іпотеку».

Нагадаю, що згідно цієї статті визначено, що іпотека є дійсною навіть тоді, коли право власності на неї переходить до третіх осіб і з майна не можливо буди зняти обтяження, поки не визнається іпотечний договір недійсним.

Але у нашому випадку майно повернено в порядку віндикації (повернення власності з незаконного володіння).

Звідси робимо висновок, що у разі задоволення судом позову власника про витребування майна із чужого незаконного володіння, після набрання рішенням суду законної сили іпотека цього майна припиняється.

Тому вважаю, отримавши на руки рішення суду про повернення майна та визнання за Вами (Вашим підприємством) права власності на майно, це право підлягає реєстрації у звичайному порядку. У випадку відмови у реєстрації, у зв’язку із наявністю обтяжень щодо цього майна, доцільно звернутися до суду із позовом про зняття обтяжень та зобов’язання вчинити реєстраційні дії, а також добиватися від виконавчої служби виконання рішення суду щодо повернення майна, у тому числі шляхом винесення судом ухвали про зняття обтяжень.

Наразі у судовому порядку намагаємося довести правильність застосування нами законодавства, про результат – у подальших публікаціях.

Успіхів!Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ЄСПЛ: Катування, нелюдське, таке, що принижує гідність. Поводження та покарання

1. КАТУВАННЯ Визначення Три широкі сфери заборони, зазначені у статті 3, визначаються як відмінні одна від одної, але пов’язані між собою. Як зазначала Європейська комісія з прав людини у Грецькій справі (Грецька справа, звіт Комісії від 5 листопада 1969 року, Щорічник № 12): “Цілком очевидно, що може існувати поводження, до якого застосовуються усі ці категорії, бо будь-яке катування є нелюдським і таким, що принижує гідність, видом поводження, а нелюдське поводження є також таким, що принижує гідність Щоб зрозуміти, який саме тип поведінки забороняється, і до якої з категорій його слід відносити, потрібно знати про правовий зміст кожного з термінів, зазначених у статті 3. Статтю 3 можна розбити на п’ять елементів: -           катування; -           нелюдське; -           таке, що принижує гідність; -           поводження; -           покарання. Практика ЄСПЛ Катування як юридичний термін має власний правовий зміст. Суд висловив думку, що наміром укладачі

Довідка про невикористання права на приватизацію. Де її отримати?

п.20 ПОЛОЖЕННЯ про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян передбачено надання особою довідки з попередніх  місць  проживання  (після  1992  року)  щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду. На практиці, у звязку із неоднаковим трактуваннням Положення міськими радами різних міст постає питання: - ким видається зазначений документ - чи законною є вимога збору додаткових довідок для отримання цього документу. Ми отримали роз"яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про те, що таким документом можуть бути: - довідки органів приватизації (управління комунального майна) з попередніх місць проживання щодо невикористання права на приватизацію або - довідки Банку, що підтверджують невикористання громадянином житлових чеків для приватизації житлового фонду.

Хто повинен ремонтувати внутрішньобудинкові мережі?

На практиці часто виникають ситуації, коли лопнув або просто протікає стояк на рівні Вашої квартири і підтоплює сусідів. Виникає питання, хто повинен платити за його ремонт та відшкодовувати збитки сусідам. Відповідь однозначна - житлова організація - ЖЕК або ОСББ на балансі яких перебуває весь будинок. Стояк відноситься до майна спільного користування, оскільки він призначений для обслуговування декількох квартир, а не лише Вашої. Згідно Закону у житловій організації з коштів, які Ви сплачуєте за утримання будинку повинен утворюватися ремонтний фонд, за рахунок якого і повинні ремонтуватися, систематично обслуговуватися внутрішньобудинкові мережі. А вже якщо прорвало трубу, яка відводиться від загального стояка для обслуговування персонально Вашої квартири, відповідальність буде покладено на ВАС. Що ж робити, якщо звернулися в ЖЕК чи ОСББ, а ремонт не виконується, оскільки посилаються на відсутність коштів. У такому випадку можна найняти спеціалістів, за власний кошт здійснити р