Перейти до основного вмісту

Що робити з виконавчим листом про стягнення аліментів?

                На підставі рішення суду у цивільній справі, у т.ч. про стягнення аліментів, за зверненням позивача суд видає виконавчий лист , який Ви повинні направити за місцем проживання боржника або за місцем знаходження його майна.
Доцільно звернути увагу на те, що слід ретельно віднестися до зберігання виконавчого листа. Його втрата викличе додаткові проблеми (звернення до суду для видачі його дубліката – витрата часу та сил). З огляду на це його направляти необхідно рекомендованим листом.
Строк направлення виконавчого листа про стягнення аліментів – увесь час, на який присуджені аліменти.
                До виконавчого листа слід прикласти заяву про примусове виконання (зразок заяви про відкриття виконавчого провадження тут http://dvs.gov.ua/ua/page/28).
                У заяві про примусове виконання рішення суду вважаю за доцільне зазначати усі відомі Вам дані про місце проживання боржника, місцезнаходження його майна та інші дані, які допоможуть виконавцям оперативніше виконати рішення суду.
                Також у заяві можете зазначити, щоб Вам копії усіх документів, які стосуються виконавчого провадження направляли на Вашу електронну пошту, яку та же зазначте.
                При надходженні виконавчого листа, виконавець повинен відкрити виконавче провадження, про що винести відповідну постанову (або відмовити – про що окремо). Копія постанови направляється стягувачу.
                Далі виконавець дає термін 7 днів боржнику самостійно виконати рішення суду. Якщо цього не відбувається, виконавець повинен приступити до примусового виконання. В нього для цього є усі повноваження (накладати арешт на майно, здійснювати пошук банківських вкладів та накладати на них арешт та інше).
                Ви вправі знайомитися із виконавчим провадженням, оскаржувати дії виконавця, скаржитися на його бездіяльність, тощо. Чому так говорю, тому що дуже часто стикаємося з тим, що державні виконавці в силу своєї лінивості, некомпетентності, місяцями не торкаються виконавчих проваджень. За цей час майно продається, особи звільняються з роботи, отримуючи вихідне та інше. Не рідко цьому сприяє й корупційна складова, коли виконавці за «бонуси» дозволяють ухилятися від виконання рішень судів.
                Будьте пильні! Потрібна допомога – звертайтесь!
                Борітеся- поборете!


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ЄСПЛ: Катування, нелюдське, таке, що принижує гідність. Поводження та покарання

1. КАТУВАННЯ Визначення Три широкі сфери заборони, зазначені у статті 3, визначаються як відмінні одна від одної, але пов’язані між собою. Як зазначала Європейська комісія з прав людини у Грецькій справі (Грецька справа, звіт Комісії від 5 листопада 1969 року, Щорічник № 12): “Цілком очевидно, що може існувати поводження, до якого застосовуються усі ці категорії, бо будь-яке катування є нелюдським і таким, що принижує гідність, видом поводження, а нелюдське поводження є також таким, що принижує гідність Щоб зрозуміти, який саме тип поведінки забороняється, і до якої з категорій його слід відносити, потрібно знати про правовий зміст кожного з термінів, зазначених у статті 3. Статтю 3 можна розбити на п’ять елементів: -           катування; -           нелюдське; -           таке, що принижує гідність; -           поводження; -           покарання. Практика ЄСПЛ Катування як юридичний термін має власний правовий зміст. Суд висловив думку, що наміром укладачі

Довідка про невикористання права на приватизацію. Де її отримати?

п.20 ПОЛОЖЕННЯ про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян передбачено надання особою довідки з попередніх  місць  проживання  (після  1992  року)  щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду. На практиці, у звязку із неоднаковим трактуваннням Положення міськими радами різних міст постає питання: - ким видається зазначений документ - чи законною є вимога збору додаткових довідок для отримання цього документу. Ми отримали роз"яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про те, що таким документом можуть бути: - довідки органів приватизації (управління комунального майна) з попередніх місць проживання щодо невикористання права на приватизацію або - довідки Банку, що підтверджують невикористання громадянином житлових чеків для приватизації житлового фонду.

Хто повинен ремонтувати внутрішньобудинкові мережі?

На практиці часто виникають ситуації, коли лопнув або просто протікає стояк на рівні Вашої квартири і підтоплює сусідів. Виникає питання, хто повинен платити за його ремонт та відшкодовувати збитки сусідам. Відповідь однозначна - житлова організація - ЖЕК або ОСББ на балансі яких перебуває весь будинок. Стояк відноситься до майна спільного користування, оскільки він призначений для обслуговування декількох квартир, а не лише Вашої. Згідно Закону у житловій організації з коштів, які Ви сплачуєте за утримання будинку повинен утворюватися ремонтний фонд, за рахунок якого і повинні ремонтуватися, систематично обслуговуватися внутрішньобудинкові мережі. А вже якщо прорвало трубу, яка відводиться від загального стояка для обслуговування персонально Вашої квартири, відповідальність буде покладено на ВАС. Що ж робити, якщо звернулися в ЖЕК чи ОСББ, а ремонт не виконується, оскільки посилаються на відсутність коштів. У такому випадку можна найняти спеціалістів, за власний кошт здійснити р