Перейти до основного вмісту

Як повернути депозит з банка?

На практиці часто виникають питання, як повернути депозит з банку, що визнаний неплатоспроможним. Перш за все, зволікати не варто. Якщо Ви "роздробили" свій депозит перед введенням тимчасової адміністрації, дуже ймовірно, що Фонд гарантування вкладів обмежить рух коштів по Вашим рахункам і буде тянути під гаслами "проводиться перевірка законності по Вашим рахункам". Після півроку Вам повідомлять, що нові договори, по яким Ваші партнери вкладали "подроблену" суму визнані "нікчемними". Відповідно й кошти Вам ніхто за ними не повертатиме.
Але вихід є. Така позиція Фонду є незаконною. Він не може в односторонньому порядку просто взяти і визнати договір нікчемним. Його рішення необхідно оскаржувати у суді. Але важливо судитися не з Банком, а саме з особою, яка уповноважена на здійснення тимчасоої адміністрації (предстаником Фонду) і, власне, з самим Фондом.
У практиці зустрічаються випадки, коли адмінсуди відмовляють у відкритті провадження, посилаючись, що це підсудність цивільних судів. Мотивують тим, що Фонд не є юр.особою публічного права. Хибна думка, яка однозначно скасовується апеляційним судом, але затягує час. Справи вказаної категорії повинен розглядати адміністративний суд за вибором позивача.
Наша правозахисна група спеціалізується на зихисті прав вкладників.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ЄСПЛ: Катування, нелюдське, таке, що принижує гідність. Поводження та покарання

1. КАТУВАННЯ Визначення Три широкі сфери заборони, зазначені у статті 3, визначаються як відмінні одна від одної, але пов’язані між собою. Як зазначала Європейська комісія з прав людини у Грецькій справі (Грецька справа, звіт Комісії від 5 листопада 1969 року, Щорічник № 12): “Цілком очевидно, що може існувати поводження, до якого застосовуються усі ці категорії, бо будь-яке катування є нелюдським і таким, що принижує гідність, видом поводження, а нелюдське поводження є також таким, що принижує гідність Щоб зрозуміти, який саме тип поведінки забороняється, і до якої з категорій його слід відносити, потрібно знати про правовий зміст кожного з термінів, зазначених у статті 3. Статтю 3 можна розбити на п’ять елементів: -           катування; -           нелюдське; -           таке, що принижує гідність; -           поводження; -           покарання. Практика ЄСПЛ Катування як юридичний термін має власний правовий зміст. Суд висловив думку, що наміром укладачі

Хто повинен ремонтувати внутрішньобудинкові мережі?

На практиці часто виникають ситуації, коли лопнув або просто протікає стояк на рівні Вашої квартири і підтоплює сусідів. Виникає питання, хто повинен платити за його ремонт та відшкодовувати збитки сусідам. Відповідь однозначна - житлова організація - ЖЕК або ОСББ на балансі яких перебуває весь будинок. Стояк відноситься до майна спільного користування, оскільки він призначений для обслуговування декількох квартир, а не лише Вашої. Згідно Закону у житловій організації з коштів, які Ви сплачуєте за утримання будинку повинен утворюватися ремонтний фонд, за рахунок якого і повинні ремонтуватися, систематично обслуговуватися внутрішньобудинкові мережі. А вже якщо прорвало трубу, яка відводиться від загального стояка для обслуговування персонально Вашої квартири, відповідальність буде покладено на ВАС. Що ж робити, якщо звернулися в ЖЕК чи ОСББ, а ремонт не виконується, оскільки посилаються на відсутність коштів. У такому випадку можна найняти спеціалістів, за власний кошт здійснити р

Довідка про невикористання права на приватизацію. Де її отримати?

п.20 ПОЛОЖЕННЯ про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян передбачено надання особою довідки з попередніх  місць  проживання  (після  1992  року)  щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду. На практиці, у звязку із неоднаковим трактуваннням Положення міськими радами різних міст постає питання: - ким видається зазначений документ - чи законною є вимога збору додаткових довідок для отримання цього документу. Ми отримали роз"яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про те, що таким документом можуть бути: - довідки органів приватизації (управління комунального майна) з попередніх місць проживання щодо невикористання права на приватизацію або - довідки Банку, що підтверджують невикористання громадянином житлових чеків для приватизації житлового фонду.