Перейти до основного вмісту

Відповідальність за самовільне залишення військової частини

Відповідальність за самовільне залишення військової частини або місця служби передбачена статтею 407 КК України.
Вказаний злочин посягає на встановлений порядок проходження військової служби. Під відповідальність за вказаною статтею підпадають військовослужбовці Збройних Сил України, Внутрішніх військ, Державної прикордонної служби України. Фактично це усі військовослужбовці, на яких поширюється дія Статутів Збройних Сил України.
У частині першій статті передбачена відповідальність військовослужбовців строкової служби. Для настання кримінальної відповідальності строковику достатньо самовільно залишити військову частину без поважної на те причини на строк більше трьох діб. Це ж стосується і неповернення до частини зі звільнення, переведення, повернення з шпиталю, робіт та інше. Відповідальність у такому випадку передбачена до трьох років позбавлення волі.
У випадку ж якщо військовослужбовець строкової служби самовільно залишив частину або не повернувся до неї на строк більше місяця, відповідальність підсилюється до п'яти років позбавлення волі.
В умовах особливого періоду цей злочин відноситься до категорії тяжких і відповідальність передбачає від трьох до семи років позбавлення волі. У воєнний час від 10 до 15 років позбавлення волі.
Для інших категорій військовослужбовців, таких як контрактники, військовослужбовці офіцерського складу, генерали передбачено, що відповідальність починається з самовільного залишення, яке тривало більше 10 діб. Якщо ж військовослужбовець раніше вже залишав межі частини, то в такому разі й трьох днів відсутності буде достатньо для кримінальної відповідальності. Санкція - штраф або позбавлення волі строком до трьох років.
Якщо самовільне залишення контрактника, офіцера, генерала тривало більше місяця, відповідальність така ж як і у строковця, про яку зазначено вище.
Звичайно, щоб довести вину у самовільному залишенні військової частини необхідно довести, що не було будь-яких поважних причин, які б перешкоджали повернутися в частину, або її залишити, що військовослужбовець свідомо пішов на такий злочин.
В умовах сьогодення питання відповідальності військовослужбовців за самовільне залишення військової частини стоїть досить гостро, враховуючи сотні військовослужбовців які не повернулися до місць служби, внаслідок, нерідко, й порушення їх прав.
У кожному випадку необхідно розбиратися у винності особи, а тому вважаю кожному доцільно звертатися за допомогою військового адвоката, щоб отримати пораду та належний захист від зайвих звинувачень.
У нас великий досвід захисту військовослужбовців. Телефонуйте! Не зволікайте!
Тенлефони та адреса за посиланням або ось за цим посиланням

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ЄСПЛ: Катування, нелюдське, таке, що принижує гідність. Поводження та покарання

1. КАТУВАННЯ Визначення Три широкі сфери заборони, зазначені у статті 3, визначаються як відмінні одна від одної, але пов’язані між собою. Як зазначала Європейська комісія з прав людини у Грецькій справі (Грецька справа, звіт Комісії від 5 листопада 1969 року, Щорічник № 12): “Цілком очевидно, що може існувати поводження, до якого застосовуються усі ці категорії, бо будь-яке катування є нелюдським і таким, що принижує гідність, видом поводження, а нелюдське поводження є також таким, що принижує гідність Щоб зрозуміти, який саме тип поведінки забороняється, і до якої з категорій його слід відносити, потрібно знати про правовий зміст кожного з термінів, зазначених у статті 3. Статтю 3 можна розбити на п’ять елементів: -           катування; -           нелюдське; -           таке, що принижує гідність; -           поводження; -           покарання. Практика ЄСПЛ Катування як юридичний термін має власний правовий зміст. Суд висловив думку, що наміром укладачі

Хто повинен ремонтувати внутрішньобудинкові мережі?

На практиці часто виникають ситуації, коли лопнув або просто протікає стояк на рівні Вашої квартири і підтоплює сусідів. Виникає питання, хто повинен платити за його ремонт та відшкодовувати збитки сусідам. Відповідь однозначна - житлова організація - ЖЕК або ОСББ на балансі яких перебуває весь будинок. Стояк відноситься до майна спільного користування, оскільки він призначений для обслуговування декількох квартир, а не лише Вашої. Згідно Закону у житловій організації з коштів, які Ви сплачуєте за утримання будинку повинен утворюватися ремонтний фонд, за рахунок якого і повинні ремонтуватися, систематично обслуговуватися внутрішньобудинкові мережі. А вже якщо прорвало трубу, яка відводиться від загального стояка для обслуговування персонально Вашої квартири, відповідальність буде покладено на ВАС. Що ж робити, якщо звернулися в ЖЕК чи ОСББ, а ремонт не виконується, оскільки посилаються на відсутність коштів. У такому випадку можна найняти спеціалістів, за власний кошт здійснити р

Довідка про невикористання права на приватизацію. Де її отримати?

п.20 ПОЛОЖЕННЯ про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян передбачено надання особою довідки з попередніх  місць  проживання  (після  1992  року)  щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду. На практиці, у звязку із неоднаковим трактуваннням Положення міськими радами різних міст постає питання: - ким видається зазначений документ - чи законною є вимога збору додаткових довідок для отримання цього документу. Ми отримали роз"яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про те, що таким документом можуть бути: - довідки органів приватизації (управління комунального майна) з попередніх місць проживання щодо невикористання права на приватизацію або - довідки Банку, що підтверджують невикористання громадянином житлових чеків для приватизації житлового фонду.