Перейти до основного вмісту

Підписання акту виконаних робіт "наперед". Відповідальність за зловживання та службове підроблення

У даному пості торкнемося питання кримінальної відповідальності військовослужбовців у вчиненні злочинів таких як Зловживання владою обо службовим становищем (ст.364 КК України), викрадення, привласнення військового майна військовою службовою особою шляхом зловчивання службовим становищем (ст.410 КК України)
Нерідко службові особи звинувачуються у вчиненні злочинів даної категорії, коли наперед підписують акти виконаних робіт наприкінці року для того, щоб вчасно використати кошти, передбадчені бюджетними призначеннями. Відомим також є випадок коли поставщик погоджується поставити товар лише після попередньої оплати за товар. У такому випадку, для того, щоб казначейство пропустило кошти, підписується накладна або акт виконаних робіт "наперед".
Для кваліфікації за вищезазначеними статтями Кримінального кодексу України стороні звинувачення необхідно встановити умисел винного саме на розкрарання чи привласнення коштів. Лише за наявності злочинного умислу особу можна звинуватити у злочині. У інших випадках, якщо довести, що передоплата здійснювалась в інтересах служби, що тяждких наслідків не настало, виключається винність особи у вчиненні злочину.
Стосунки з підрядником, поставщиком є цивільно-правовими відносинами, тому виключатиметься кримінальна відповідальність у випадку, якщо інша сторона визнає заборгованість або буде ініційована справа про зобовязання вчинити дії (виконати роботи, поставити товар) або стягнути кошти з поставщика (виконавця) за невиконані роботи або поставлений товар, а також застосування штрафних санкцій за несвоєчасне виконання.
У цій категорії кримінальних проваджень є велика кількість правових нюансів, як можуть суттєво вплинути на ступінь відповідальності особи, яка підписала відповідний акт виконаних робіт чи документи про прийняття товару.
Служове підроблення, Зловживання службовим становищем. Адвокат

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ЄСПЛ: Катування, нелюдське, таке, що принижує гідність. Поводження та покарання

1. КАТУВАННЯ Визначення Три широкі сфери заборони, зазначені у статті 3, визначаються як відмінні одна від одної, але пов’язані між собою. Як зазначала Європейська комісія з прав людини у Грецькій справі (Грецька справа, звіт Комісії від 5 листопада 1969 року, Щорічник № 12): “Цілком очевидно, що може існувати поводження, до якого застосовуються усі ці категорії, бо будь-яке катування є нелюдським і таким, що принижує гідність, видом поводження, а нелюдське поводження є також таким, що принижує гідність Щоб зрозуміти, який саме тип поведінки забороняється, і до якої з категорій його слід відносити, потрібно знати про правовий зміст кожного з термінів, зазначених у статті 3. Статтю 3 можна розбити на п’ять елементів: -           катування; -           нелюдське; -           таке, що принижує гідність; -           поводження; -           покарання. Практика ЄСПЛ Катування як юридичний термін має власний правовий зміст. Суд висловив думку, що наміром укладачі

Хто повинен ремонтувати внутрішньобудинкові мережі?

На практиці часто виникають ситуації, коли лопнув або просто протікає стояк на рівні Вашої квартири і підтоплює сусідів. Виникає питання, хто повинен платити за його ремонт та відшкодовувати збитки сусідам. Відповідь однозначна - житлова організація - ЖЕК або ОСББ на балансі яких перебуває весь будинок. Стояк відноситься до майна спільного користування, оскільки він призначений для обслуговування декількох квартир, а не лише Вашої. Згідно Закону у житловій організації з коштів, які Ви сплачуєте за утримання будинку повинен утворюватися ремонтний фонд, за рахунок якого і повинні ремонтуватися, систематично обслуговуватися внутрішньобудинкові мережі. А вже якщо прорвало трубу, яка відводиться від загального стояка для обслуговування персонально Вашої квартири, відповідальність буде покладено на ВАС. Що ж робити, якщо звернулися в ЖЕК чи ОСББ, а ремонт не виконується, оскільки посилаються на відсутність коштів. У такому випадку можна найняти спеціалістів, за власний кошт здійснити р

Довідка про невикористання права на приватизацію. Де її отримати?

п.20 ПОЛОЖЕННЯ про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян передбачено надання особою довідки з попередніх  місць  проживання  (після  1992  року)  щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду. На практиці, у звязку із неоднаковим трактуваннням Положення міськими радами різних міст постає питання: - ким видається зазначений документ - чи законною є вимога збору додаткових довідок для отримання цього документу. Ми отримали роз"яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про те, що таким документом можуть бути: - довідки органів приватизації (управління комунального майна) з попередніх місць проживання щодо невикористання права на приватизацію або - довідки Банку, що підтверджують невикористання громадянином житлових чеків для приватизації житлового фонду.