Перейти до основного вмісту

550 гривень - замалий судовий збір для Матері-героїні з пенсією 1300 грн.

Тиврівський районний суд залишив без розгляду позов мешканки села, нагородженої Президентом України Віктором Ющенко почесним званням "Мати-героїня", оскільки суд вважає, що жінка повинна платити судовий збір більше, ніж 551 гривню, які вона сплатила.

Жінка багато не хотіла -
просто, щоб суд "розсудив", як має бути.

Позов стосується визнання права користування земельною ділянкою, яка залишилася їй у спадок від померлого чоловіка.
Позов поданий був ще у липні 2016 року. Спочатку суд своєю ухвалою залишив позов без руху, оскільки позивачка, Мати-героїня не доплатила 20 копійок судового збору. Тобто заплатила 551 гривню, а не 551 гривню 20 копійок. Після доплати 20 копійок суд знову залишив позов без руху. В цей раз, оскільки позивачка не провела оцінку землі і не сплатила судовий збір у відсотковому відношенні від вартості землі. Тоді позивачка просила її звільнити від доплати, оскільки вона знаходиться в скрутному матеріальному становищі, отримує лише мінімальну пенсію та провести оцінку землі їй не під силу. Суд відмовив у задоволенні клопотання та надав пять днів здійснити доплату судового збору, хоча й не визначив про яку суму йдеться, щоб отримати доступ до правосуддя.
Коли позивачка в черговий раз просила обмежитися вже сплаченитм судовим збором в розмірі 551 гривні, суд залишив позов без розгляду та повернув матеріали позову позивачки.
Ось так на протязі чотирьох місяців мещканка села, нагороджена почесним званням "Мати-героїня" добивалася доступу до правосуддя, яке так і не отримала.


Попередні покоління Італійської республіки завчасно державною політикою формували відношення до старших людей для того, щоб самим, коли досягнуть похилого віку було комфортно жити. Як наслідок у Італії створені такі умови для інвалідів, пенсіонерів, просто старших людей, які дають їм можливість не почувати себе у чомусь обмеженими.

В нас же закони, на жаль, все більше ускладнюють життя людей. Боротьбу за виживання ми і будемо мати на старості років.
Так само, підвищивши мінімальний розмір заробітної плати до 3-х тисяч гривень, ми й отримаємо судовий збір не 551 гривню, а на рівні 1200 гривень. А суд скаже, що й цього замало, щоб суд розсудив...
P.S. До Європейського суду з прав людини, до речі, подання заяви є безкоштовним, жодних судових зборів на захист своїх прав.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ЄСПЛ: Катування, нелюдське, таке, що принижує гідність. Поводження та покарання

1. КАТУВАННЯ Визначення Три широкі сфери заборони, зазначені у статті 3, визначаються як відмінні одна від одної, але пов’язані між собою. Як зазначала Європейська комісія з прав людини у Грецькій справі (Грецька справа, звіт Комісії від 5 листопада 1969 року, Щорічник № 12): “Цілком очевидно, що може існувати поводження, до якого застосовуються усі ці категорії, бо будь-яке катування є нелюдським і таким, що принижує гідність, видом поводження, а нелюдське поводження є також таким, що принижує гідність Щоб зрозуміти, який саме тип поведінки забороняється, і до якої з категорій його слід відносити, потрібно знати про правовий зміст кожного з термінів, зазначених у статті 3. Статтю 3 можна розбити на п’ять елементів: -           катування; -           нелюдське; -           таке, що принижує гідність; -           поводження; -           покарання. Практика ЄСПЛ Катування як юридичний термін має власний правовий зміст. Суд висловив думку, що наміром укладачі

Довідка про невикористання права на приватизацію. Де її отримати?

п.20 ПОЛОЖЕННЯ про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян передбачено надання особою довідки з попередніх  місць  проживання  (після  1992  року)  щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду. На практиці, у звязку із неоднаковим трактуваннням Положення міськими радами різних міст постає питання: - ким видається зазначений документ - чи законною є вимога збору додаткових довідок для отримання цього документу. Ми отримали роз"яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про те, що таким документом можуть бути: - довідки органів приватизації (управління комунального майна) з попередніх місць проживання щодо невикористання права на приватизацію або - довідки Банку, що підтверджують невикористання громадянином житлових чеків для приватизації житлового фонду.

Хто повинен ремонтувати внутрішньобудинкові мережі?

На практиці часто виникають ситуації, коли лопнув або просто протікає стояк на рівні Вашої квартири і підтоплює сусідів. Виникає питання, хто повинен платити за його ремонт та відшкодовувати збитки сусідам. Відповідь однозначна - житлова організація - ЖЕК або ОСББ на балансі яких перебуває весь будинок. Стояк відноситься до майна спільного користування, оскільки він призначений для обслуговування декількох квартир, а не лише Вашої. Згідно Закону у житловій організації з коштів, які Ви сплачуєте за утримання будинку повинен утворюватися ремонтний фонд, за рахунок якого і повинні ремонтуватися, систематично обслуговуватися внутрішньобудинкові мережі. А вже якщо прорвало трубу, яка відводиться від загального стояка для обслуговування персонально Вашої квартири, відповідальність буде покладено на ВАС. Що ж робити, якщо звернулися в ЖЕК чи ОСББ, а ремонт не виконується, оскільки посилаються на відсутність коштів. У такому випадку можна найняти спеціалістів, за власний кошт здійснити р