Внаслідок нашвидкуруч проводимих реформ, під диктовку
іноземних кредиторів приймаються «сирі» закони, які дають можливість посадовцям
ФГВФО зловживати при визначенні осіб, якім підлягають виплати гарантованих сум.
Адміністративний суд трактує усі сумніви на користь субєктів владних повноважень.
Національний банк приховав від громадян та від самих працівників банку інформацію про визнання "ДельтаБанку" у жовтні 2014 року проблемним.У цей час значна частина коштів була виведена з банку на користь наближених до посадовців кредиторів.
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб лише спостерігав за тим, як банк продовжував залучати депозити, хоча таємною постановою такі дії обмежувалися.
У подальшому обмеження руху коштів на рахунках громадян, і визнання Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб договорів банківського вкладу нікчемними.
І тут постає основне питання. Як законодавець міг приймати норми (мається на увазі ч.3 ст.38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб"), яка дозволяє будь-кому не виконувати зобовязання, якщо йому здалося, що договір підпадає під дію цієї статті закону? При цьому не потрібно ні рішення суду, ні чіткої процедури встановлення факту нікчемності. Просто вважаю його нікчемним, тому й виконувати не буду... І таких пунктів одним законом визначено вісім, а потім ще додано девятий. До речі усі вони настільки неконкретні, що створюють широкий фронт для можливих зловживань з боку горе-уповноважених фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Не зрозумілою при цьому є позиція окремих адміністративних судів, які за наявності сумнівів трактують їх на користь Фонду, а не громадян, як це передбачено Конституцією України. Цим нехтується й завдання адміністративного судочинства щодо захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб від порушень з боку органів державної влади, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій.
Спостерігаю за тим, як останнім часом побільшало таких "нашвидкоруч" прийнятих законів, які зачасту у подальшому коригуються в ручному режимі. Далі буде...
Коментарі