Перейти до основного вмісту

Притягнення до відповідальності за порушення правил паркування


Тепер паркуватися доведеться по-європейськи
Верховна Рада розгляне законопроект про те, щоб ввести в Україні європейські правила паркування. Згідно з новими правилами, інспектори поліції матимуть право евакуювати транспортні засоби і виписувати штраф без присутності водія або власника авто, передає "Автоблог".
Члени комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності подали на розгляд Верховної Ради законопроект, який покликаний запровадити в Україні зрозумілу і комфортну систему паркування транспортних засобів. Як стверджують автори законопроекту №3584, в його основу лягли рішення, які добре зарекомендували себе, перевірені часом і використовуються в країнах Європейського союзу та інших державах.
Одним з нововведень, запропонованих парламентаріями, є делегування інспекторами паркувального простору права щодо притягнення до відповідальності автовласників, чиї порушення були зафіксовані за допомогою фотозйомки або відеофіксації. При цьому, інспектори будуть зобов'язані повідомити порушника про виписаний штраф, залишивши копію постанови на лобовому склі автомобіля.
Крім того, новим законопроектом пропонується дозволити інспекторам паркувального простору евакуювати автомобілі порушників.
Правда, як і раніше, для евакуації є одна умова. Автомобіль повинен істотно перешкоджати проїзду іншого транспорту. До випадків підходить під формулювання "істотного перешкоджання" парламентарії пропонують включити ситуації, коли транспортний засіб поставлено: на проїжджій частині у два і більше рядів; на трамвайних коліях; на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків; на зупинках громадського транспорту, ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і в місцях, в яких припаркований автомобіль унеможливлює роз'їзд зустрічного транспорту.
Крім того в цей перелік включені ситуації, коли припаркований автомобіль закриває для інших водіїв дорожні знаки та сигнали світлофора.

Сегодня.ua

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ЄСПЛ: Катування, нелюдське, таке, що принижує гідність. Поводження та покарання

1. КАТУВАННЯ Визначення Три широкі сфери заборони, зазначені у статті 3, визначаються як відмінні одна від одної, але пов’язані між собою. Як зазначала Європейська комісія з прав людини у Грецькій справі (Грецька справа, звіт Комісії від 5 листопада 1969 року, Щорічник № 12): “Цілком очевидно, що може існувати поводження, до якого застосовуються усі ці категорії, бо будь-яке катування є нелюдським і таким, що принижує гідність, видом поводження, а нелюдське поводження є також таким, що принижує гідність Щоб зрозуміти, який саме тип поведінки забороняється, і до якої з категорій його слід відносити, потрібно знати про правовий зміст кожного з термінів, зазначених у статті 3. Статтю 3 можна розбити на п’ять елементів: -           катування; -           нелюдське; -           таке, що принижує гідність; -           поводження; -           покарання. Практика ЄСПЛ Катування як юридичний термін має власний правовий зміст. Суд висловив думку, що наміром укладачі

Хто повинен ремонтувати внутрішньобудинкові мережі?

На практиці часто виникають ситуації, коли лопнув або просто протікає стояк на рівні Вашої квартири і підтоплює сусідів. Виникає питання, хто повинен платити за його ремонт та відшкодовувати збитки сусідам. Відповідь однозначна - житлова організація - ЖЕК або ОСББ на балансі яких перебуває весь будинок. Стояк відноситься до майна спільного користування, оскільки він призначений для обслуговування декількох квартир, а не лише Вашої. Згідно Закону у житловій організації з коштів, які Ви сплачуєте за утримання будинку повинен утворюватися ремонтний фонд, за рахунок якого і повинні ремонтуватися, систематично обслуговуватися внутрішньобудинкові мережі. А вже якщо прорвало трубу, яка відводиться від загального стояка для обслуговування персонально Вашої квартири, відповідальність буде покладено на ВАС. Що ж робити, якщо звернулися в ЖЕК чи ОСББ, а ремонт не виконується, оскільки посилаються на відсутність коштів. У такому випадку можна найняти спеціалістів, за власний кошт здійснити р

Довідка про невикористання права на приватизацію. Де її отримати?

п.20 ПОЛОЖЕННЯ про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян передбачено надання особою довідки з попередніх  місць  проживання  (після  1992  року)  щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду. На практиці, у звязку із неоднаковим трактуваннням Положення міськими радами різних міст постає питання: - ким видається зазначений документ - чи законною є вимога збору додаткових довідок для отримання цього документу. Ми отримали роз"яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про те, що таким документом можуть бути: - довідки органів приватизації (управління комунального майна) з попередніх місць проживання щодо невикористання права на приватизацію або - довідки Банку, що підтверджують невикористання громадянином житлових чеків для приватизації житлового фонду.